Ana Sayfa Özgeçmişim Latif Takipte Haber Arşivi Ziyaretçi Defteri İletişim Reklam
TEMİZ GÖKÇEBEY İÇİN EL ELE

BİLDİĞİNİZ GİBİ GÖKÇEBEY’E BAZ BİYOENERJİ ÜRETİM A.Ş TARAFINDAN İLÇEMİZİN BODAÇ KÖYÜ SINIRLARI İÇERSİNE (114 ADA 1 PARSEL) 10 WWe / 10.5 MWm / 40 MWt’LIK BAZ BİYOKÜTLE ENERJİ SANTRALI VE ATIK YAKMA TESİSİ KURMAK İSTİYORLAR.

ANCAK; YAPILAN ARAŞTIRMALARA GÖRE:

TAVUK GÜBRESİNİN YANMASI SONUCUNDA PARTİKÜL MADDELER:  KARBONMONOKSİT ( CO ), KARBONDİOKSİT (CO2, DİOKSİNLER, AZOT VE KÜKÜRT OKSİTLER  VE ARSENİK  AĞIR METALLER  HEM CEVREYİ HEMDE İNSAN SAĞLIĞINA OLUMSUZ ETKİLER.

BU MADDELERE MARUZ KALMA, TEMEL OLARAK TESİSLERİN  BACALARINDAN  VE TAŞIMA KAMYONLARININ EKSOZOZUNDAN SALINAN PARÇACIKLARIN SOLUNMASIYLA ORTAYA ÇIKAR.

ÇEVREYE YAYILAN BU ZARARLI MADDELER, DOĞAYI, ÇEVREYE,  İÇME SULARINA ,  EKİM VE TARIM YAPILAN ARAZİYEDE OLUMSUZ  ETKİLER.

ATIK YAKAN FABRİKALARIN YAKININDA YAŞAYANLARA;  ASTIM, ÖKSÜRÜK, HIRILTI,  HAMİLELİK KOMPLİKASYONLARI, ÇOCUKLARDA AKCİĞER FONKSİYONLARINDA AZALMA,  MİYOKARD ENFARKTÜSÜ, YÜKSEK TANSİYON, İNME, KALP HASTALIKLARI GİBİ SAĞLIK SORUNLARIYLA KARŞILANABİLİNİR. ÇOCUKLAR VE YAŞLILAR BU DURUMDAN EN ÇOK ETKİLENİR.

TEMİZ GÖKÇEBEY İÇİN EL ELE

 

SİZDEN GELEN YORUMLAR
YORUM EKLE
Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamış...

Ana Sayfa  ¦  Haber Tarihi: 11.10.2019  ¦  Yazdır  ¦  İzlenme (599)
© 2009 Latif AYDEMİR
--------------------------------------------------------------------------
Bugün Gelen Ziyaretçi: 758 | Toplam Ziyaretçi: 9.477.392 | Ip Adresiniz: 18.232.38.214 | Çözünürlülüğünüz:
Bu sizin sitemizi ziyaretinizdir.